Maten är levererad, jag hoppas det smakar!
Av Saya Sushi får du vacker och vällagad mat levererad till din fest eller företagsevent. Har du något speciellt önskemål så kan vi självklart hjälpa dig. Låt dig inspireras!
Vi lagar vår mat i våra kök på Linnégatan 31,



”Supergott! Vi sa att maten var verkligen påkostad och det fanns så många olika typer av sushi att välja på, mums. Kommer definitivt köpa med sushi från er framöver”.
– emeliedahlins (källa: Instagram)

”Tack för den supergoda sushin. Extra plus till personalen som hela tiden såg till att det var påfyllt och att borden var fräscha – inte lätt med så mycket folk i alla åldrar.”
– Karim Karin Macwitty (källa: Facebook)

”Tusen tack för grymt bra mat igår!! Så fint upplagt och alltid påfyllt.”
– fridajona (källa: Instagram)

”Tack för en magisk sushi! Otroligt gott!!”
– fiafalkman (Källa: Instagram)


”Alla var jättenöjda med sushin! Vi fick mycket god feedback från gästerna. Vill tacka för superbra kommunikation från er sida som gjorde vårt arbete mycket enklare! Om/när vi har sushi nästa gång kommer vi definitivt höra av oss till er igen.”
– Evelina Landsberg, Compass Group @ Google


och bara för dig att öppna upp och avnjuta.









Sveriges största babyshower, i Uppsala. September 2018.













Saya Sushi i media
Tumenzaya Rydlund, ägare och grundare av Saya Sushi, i Enterprise Magazine (april 2018).
Saya Sushi och det kontantlösa samhället i Mitt i Östermalm (maj 2018).